Atlantis The Palm Dubai
Najlepsze hotele

Atlantis The Palm Dubai- ekskluzywny hotel na sztucznej wyspie

Hotel Atlantis The Palm Dubai to miejsce idealne na podróż we dwoje ale również doskonała destynacja na rodzinne wakacje. Ogrom atrakcji jakie oferuje ośrodek bez wątpienia nie pozwoli na nudę. Oprócz światowej klasy restauracji, parku wodnego z licznymi zjeżdżalniami oraz wyjątkowych wnętrz możemy liczyć na wiele wiele więcej.

Położenie

Atlantis The Palm Dubai jest położony na szczycie Palmy Jumeirah (Dżamira) w Dubaju. Jest to sztucznie utworzona wyspa, która swoim kształtem z perspektywy lotu ptaka przypomina drzewo palmowe. Znajdują się na niej najbardziej luksusowe kurorty.

Hotelowe pokoje

Możemy wyróżnić trzy rodzaje pokoi oferowanych przez ośrodek. Podobnie jak cały kurort zostały one urządzone z rozmachem.

Podstawowy rodzaj pokoi jakie spotkamy w hotelu Atlantis to “guest rooms” czyli pokoje gościnnne. Mają one około 45 – 47 m2 i składają się z łazienki z wanną, części sypialnianej połączonej z dzienną oraz z balkonu. W zależności od wybranej opcji może być to pokój z balkonem z widokiem na Palmę Jumeirah bądź z widokiem na Morze Arabskie.

Inny rodzaj pokoi jakie można wybrać udając się do tego hotelu to “suites”, czyli apartamenty. W ich wypadku mamy do dyspozycji kilka pomieszczeń: łazienkę, sypialnię, pokój dzienny oraz balkon czy taras. Metraż najmniejszego apartamentu to 94 m2, największego natomiast aż 164 m2.

Zatopiony kontynent

Nazwa hotelu nie jest przypadkowa. Inspiracją dla twórców resortu był zatopiony kontynent czyli Atlantyda. Ten motyw jest obecny nie tylko w nazwie, ale również w samym hotelu. Znajdziemy tutaj zrekonstruowane ruiny Atlantydy oraz bajeczny podwodny świat z 65-tysiącami ryb i zwierząt morskich.