Playa del Carmen
Nasze oferty

Odkryj niesamowity Meksyk

W programie również zwiedzanie Miami!

Termin: 13.01 – 27.01.2024

Meksyk – kraj w Ameryce Środkowej, graniczący z USA na północy. Jest znany z różnorodności kulturowej, bogatej historii i pięknych krajobrazów. Oferuje odwiedzającym szeroki wachlarz atrakcji, w tym starożytne ruiny, kolonialne miasta, plaże i góry. Kuchnia meksykańska, znana z taco, guacamole i sals, jest również niezwykle popularna na całym świecie.

Nasza trasa zwiedzania Meksyku widoczna jest poniżej.

Miami – jedno z najbardziej dynamicznych i kulturowo zróżnicowanych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Znane ze swoich pięknych plaż, pulsującego życia nocnego i niezwykłej atmosfery, Miami oferuje niezapomniane doświadczenia dla każdego odwiedzającego. Słynie z pięknych plaż, jak South Beach, bogatej kultury karaibskiej w Little Havana i tętniącego życia nocnego na Ocean Drive. Oferuje również sztukę i design w Dzielnicy Sztuki i Wzornictwa oraz możliwość spotkania dzikiej przyrody w parku narodowym Everglades.

Cancún – wakacyjna wizytówka Meksyku, to krystalicznie czysta woda, piaszczyste plaże, niemal 240 słonecznych dni w roku oraz bogate życie nocne. Cancún powstało z małej rybackiej wioski i jest chyba jedynym miastem na świecie, które został precyzyjnie zaplanowane i zaprojektowane… na ekranie komputera. Dokładnie wyznaczono rozmiary i kształty domów, ulice, ścieżki rowerowe, a także liczbę hoteli i nienaruszalne pasy zieleni – zaowocowało to doskonałą infrastrukturą turystyczną zachowaniem wielu uroków meksykańskiej przyrody.

Chichén Itzá – starożytne miasto Majów, położone w meksykańskim stanie Jukatan. Jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych miejsc archeologicznych w Meksyku. Znajduje się tam monumentalna piramida Kukulkána, zwana El Castillo, która jest symbolem miasta. Chichén Itzá słynie również z innych imponujących struktur, takich jak Wielki Kort, Obserwatorium i Cenote Sagrado – świętego wulkanicznego jeziora. To magiczne miejsce przyciąga turystów z całego świata swoją historią, architekturą i mistycznym dziedzictwem Majów.

Uxmal – jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Meksyku. Jest uważane za jedno z najpiękniejszych miast Majów. Uxmal zachwyca swoją imponującą architekturą, w tym piramidą Pięciu Poziomów i Pałacem Gubernatora.

Bacalar – miejscowość znana ze swojego przepięknego jeziorao nazwie Laguna de Bacalar. Jezioro to ma niezwykłe, kolorowe odcienie niebieskiego, co sprawia, że jest często nazywane “Laguną Siedmiu Kolorów”. Bacalar przyciąga turystów ze względu na swoje piękne plaże, możliwość pływania, nurkowania i wędkowania w jeziorze oraz bliskość rafy koralowej. Miasteczko ma również interesującą historię, związana z hiszpańską kolonizacją i piractwem.

PROGRAM WYJAZDU 13.01-27.01.2024

DZIEŃ 1: Wylot z Berlina (lot z przesiadkami), kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Playa Deflines, przejazd do Ekbalam – zwiedzanie jednej z najbardziej imponujących ruin Majów. Ek’ Balam, czyli “Czarny Jaguar”, ma ponad 40 struktur, a wejście do głównej piramidy jest otoczone otwartymi szczękami i kłami jaguara. Przejazd do Valladolid, po drodze kąpiel w cenocie. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Zwiedzanie Valladolid, wizyta na regionalnym tagowisku i destylarni tequili. Przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO). Zobaczymy schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Przejazd w Izamal, jednokolorowe miasteczko, w którym rządzi kolor żółty. Przez mieszkańców Izamal nazywane jest Żółtym Miastem. Kolacja i nocleg w Meridzie.

DZIEŃ 4: Śniadanie. Zwiedzanie Meridy, Przejażdżka dorożkami po Paseo de Montejo, głównej ulicy paradowej z kolonialnymi pałacami baronów sizalowych. Przejazd do Celestun do rezerwatu przyrody (zwiedzanie w formie rejsu). Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Zwiedzanie Becal, gdzie wyplata się kapelusze panama. Zwiedzanie Pomuch, które słynie z niezwykłych tradycji pochówku. Wizyta w hacjendzie, gdzie produkuje się sizal. Przedstawiony będzie cały proces produkcji – od pozyskiwania włókna, przez suszenie, maszynowy proces splatania włókien po gotowy produkt. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: Śniadanie. Przejazd do Uxmal (zwiedzanie Pałac Gubernatora, Świątynię Wróżbity Mniszek). Wizyta w muzeum kakao, proces powstawania oraz degustacja pitnej cz eokraozla Cdzyw orokąt wzmocnionej lokalnymi przyprawami. Przejazd do miasta Bacalar. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: Śniadanie. Zwiedzanie w formie rejsu po Lagunie Siedmiu Kolorów. Wypoczynek nad Laguną. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8-13: Śniadanie. Przejazd do Tulum. Zwiedzanie ruin miasta Majów. Przejazd do Playa del Carmen. Zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek do 26.01.

DZIEŃ 14: Śniadanie. Transfer na lotnisko ok. godziny 15. Lot do Miami. Transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 15: Śniadanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem (bus/ autokar) – Downtown, Design District, Wynwood, Little Havana. Ok. 17:00 transfer na lotisko (lot z przesiadką).

Dzień 16: Przylot do Berlina.

Świadczenia w cenie

• Przelot na trasie Berlin – Cancun — Miami – Berlin

• Opłaty lotniskowe

• Transfery z i na lotnisko

• Transfery lotnisko — hotel — lotnisko

• Transport autokarem lub busem podczas objazdu

• Wycieczka łodzią po Lagunie Bacalar

• Wycieczka łodzią po rezerwacie Celestun

• 7 nocy w hotelach 3-4* podczas objazdu po Meksyku

• 5 nocy w hotelu 4-5* z all inclusive na wybrzeżu

• 1 nocleg w hotelu 4* w Miami ze śniadaniem

• Przejazd busem w Miami

• Wyżywienie podczas objazdu w Meksyku: śniadania i kolacje (napoje do kolacji płatne dodatkowo)

• Zwiedzanie następujących miejsc: Cancun, Tabi, Valladolid, Chichen Itza, Izamal, Merida, Becal, Uxmal, Bacalar, Pomuch, Tulum, Playa del Carmen, Miami

• Polskojęzycznego przewodnika na czas zwiedzania Meksyku i Miami

• Ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

• Podatek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

• Wydatków o charakterze osobistym

• Posiłków i napojów nie zawartych w cenie wyjazdu

• Napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek,

• Opłat rezerwacyjnych i bilety wstępu w kwocie 190 USD/os – płatne pilotowi imprezy.

• Opłaty turystycznej pobieranej w hotelach w stanie Quintana Roo (ok. 3,5 USD za pokój za noc) – płatne na miejscu w recepcji hoteli.

• Bagażu rejestrowanego 20 kg w kwocie 750 zł w obie strony

• Bilety na wycieczkę łodzią Millionaire Row Cruise po zatoce Miami ($30 / za os.)

Zapraszamy do kontaktu:

📞 508355353

📞 691408090

📧 aleksandra.o@fregata.info

📧 fregata@fregata.info

📥Wiadomość przez formularz na stronie

SZCZEGÓŁOWY OPIS WSZYSTKICH ZWIEDZANYCH MIEJSC W ZAŁĄCZNIKU

MEKSYK