Hotel Fregate Island Private - Seszele
Najlepsze hotele

Hotel Fregate Island Private – Rajski hotel na Seszelach

Seszele to kierunek, który urzeka swoim bajecznym krajobrazem. Malownicze plaże, turkusowa woda Oceanu Indyjskiego oraz bujna, egzotyczna roślinność to zaledwie mała część tego co Seszele są nam w stanie zaoferować. W skład Republiki Seszeli wchodzi 115 wysp rozłożonych na powierzchni ponad 400 km2 oceanu. W tym wpisie chcielibyśmy przedstawić jedną z nich, prywatną wyspę Fregate Island, która jest częścią wysp Seszeli. Wyspa jest w niemal nienaruszonym stanie i nieodmiennie od lat zachwyca swoją niezwykłą naturą.

Hotel Fregate Island Private Seszele
Hotel z lotu ptaka

Hotel Fregate Island Private

Znajduje się na niej tylko jeden hotel – Hotel Fregate Island Private. Zadbano by budynki wchodzące w skład kompleksu hotelowego wtapiały się w krajobraz wyspy. Pozwala to skupić uwagę przede wszystkim na walorach samej wyspy i oddać się błogim chwilom zapomnienia w otoczeniu natury.

Willa z lotu ptaka

Jakość świadczonych przez hotel usług jest na najwyższy światowym poziomie. Ze względu na to gośćmi tegoż hotelu często bywają osobistości ze świata hollywoodzkiego showbiznesu, dla których komfort oraz prywatność są niezwykle ważne.

Hotel oferuje zakwaterowanie w położonych kaskadowo willach, z których rozpościera się widok na Ocean Indyjski. Ponadto każda willa posiada taras słoneczny z dużym basenem oraz jacuzzi.

Willa z basenem
Hotel Fregate Island Private, Seszele
Taras słoneczny wraz z basenem
Wnętrze willi
Widok z willi

Kuchnia Fregate

Również oferta kulinarna hotelu jest nie mniej imponująca. Wykorzystywane do przygotowania posiłków owoce, warzywa czy zioła pochodzą z własnych plantacji i to właśnie one są kluczowym elementem wyjątkowości smaku serwowanych dań.

Sushi serwowane w hotelu
Burger z frytkami serwowany w hotelu
Przykładowe drinki serwowane w hotelu

Posiłki gdzie tylko zamarzysz

Częścią filozofii hotelu jest spożywanie posiłków gdziekolwiek się tylko chce, pozwala to skorzystać z całkowitej wolności i zanurzyć się w naturalnym otoczeniu. Jedną z możliwości jest śniadanie na tarasie wsród koron drzew baniana skąd można podziwiać rybitwy białe. Inną prywatny grill z pochodniami na plaży.

Wejście na taras, na którym można spożyć posiłek wsród koron drzew baniana
Posiłek na tarasie (po lewej stronie zdjęcia widać rybitwę białą)
Stół przygotowany do posiłku
Grill na plaży
Kolacja w willi

Spacer po plantacji

Z uwagi na fakt, iż hotel posiada własny ogród, z którego pochodzą warzywa, owoce oraz zioła używane do przygotowywania posiłków, można wziąć udział w wycieczce po hotelowym ogrodzie. W jej trakcie przewodnik wraz z gośćmi hotelowymi przechadza się po ogrodzie, pokazuje jak uprawiane są rośliny oraz przeprowadza małą degustację. Po spacerze po plantacji można wybrać egzotyczne produkty i zjeść posiłek na polu.

Wycieczka po hotelowym ogrodzie
Wycieczka po hotelowym ogrodzie – degustacja świeżych owoców

Prywatna plaża

To co powoduje, że ten hotel jest wyjątkowy to to, że na wyspie mamy tylko 16 willi oraz aż 6 plaż. Sprawia to, że Twoje ślady stóp na plaży mogą być jedynymi. Jeśli goście hotelu chcą zaznać nieco prywatności to wystarczy, że przy wejściu na plaże przekręcą tabliczkę “plaża zajęta”. Ponadto na plaży znajdziemy lodówkę z chłodnymi napojami oraz ręczniki rozesłane na leżakach. W razie potrzeby w każdej chwili można poprosić obsługę.

Jedna z plaż z lotu ptaka
Tabliczka, którą można zarezerwować plażę na wyłączność
Przekąski na plaży
Ognisko na plaży
Zaaranżowany wieczór na plaży

Rock Spa

Rock Spa to zacienione sanktuarium, które mieści się w domu z drewna tekowego na granitowym wzgórzu z widokiem na Ocean Indyjski i las deszczowy. Każdy gość otrzymuje bezpłatną sesję jogi oraz rytuał powitalny pomagający dostroić się do rytmu wyspy. Zabiegi oferowane przez Spa są unikalne i wykorzystują wiele roślin i owoców z wyspy. W willi goście mogą znaleźć uzdrawiającą księgę Garden of Eden, która szczegółowo opisuje przepisy. Goście mogą samodzielnie wybrać i zebrać produkty z hotelowego ogrodu, żeby przygotować zabiegi dla naturalnego piękna. Przy Rock Spa znajduje się siłownia, w razie potrzeby goście mogą skorzystać z pomocy trenera personalnego.

Rock Spa z zewnątrz
Rock Spa nocą
Widok z Rock Spa
Masaż w Rock Spa
Naturalne produkty do masażu
Rytuał w Rock Spa
Siłownia z zewnątrz
Siłownia

Żółwie olbrzymie z Aldabry

Oprócz wypoczynku na plaży czy też w Spa na gości hotelu czeka wiele innych atrakcji. Jedną z popularniejszych na tej wyspie są żółwie olbrzymie, które zamieszkują dzikie tereny Fregate Island. Zarówno dzieci jak i dorośli są zauroczeni tymi charyzmatycznymi zwierzętami.

Głębinowe łowienie ryb

Inną atrakcją oferowaną przez hotel jest głębinowe łowienie ryb. Fregate Island to wyspa położona najbliżej miejsca gdzie dno morskie opada do tysiąca metrów. Połowy wzdłuż przepaści należą do najlepszych na świecie. To żerowisko dla tuńczyków żółtopłetwych, marlinów pasiastych oraz serioli olbrzymich.

Ten hotel polecamy każdemu, kto ceni sobie komfort i najwyższą jakość usług. To czysta kwintesencja luksusu, na którą warto sobie pozwolić. Swoje miejsce odnajdą tu zarówno osoby pragnące odpocząć na łonie natury, jak i osoby szukające bardziej ekstremalnych doznań.

Widok z tarasu